Loading…
00/00/1942: 76-vjeçarja që mbeti pa ditëlindje për shkak të prindërve
  • 11/01/2018 | 16:50

...

Rahmiye Ertüngü është një grua turke e moshuar e cila kurrë nuk e ka festuar ditëlindjen e saj, pasiqë në kartën e identetit nuk ka ditë dhe muaj të lindjes, por vetëm vitin.


Këtë vit Rahmiye ka bërë 76 vjet, gjithmonë duke u bazuar në vitin e lindjes. Ajo thotë se prindërit nuk ia kanë regjistruar ditëlindjen dhe më vonë harruan edhe ditën, edhe muajin e lindjes, transmeton gazetametro.net

“Është njëlloj sikur të mos ekzistoja. Fëmijët dhe nipërit, çdo vit kanë festuar ditëlindjen e bashkëshortit tim, por asnjëherë nuk e kanë bërë për mua”, thotë  Rahmiye Ertüngü

Por, ky është i veçantë për të pasiqë fëmijët i kanë lënë 4 janarin si ditë e lindjes dhe i kanë organizuar një festë./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë