Loading…
1 milion euro borxhe, ujësjellësi shkyç borxhlinjtë në Hajvali të Prishtinës
  • 13/03/2018 | 20:55

...

Ujësjellësi rajonal Prishtina ka filluar një aksion të gjerë për ç’kyçje të të gjithë atyre që nuk e kanë paguar ujin.

Vetëm në Hajvali besohet se janë mbi 1 milion euro borxhe. Por, sa kanë fshatrat tjera?

Borxhet ndaj ujit janë një prej problemeve më të mëdha sa i përket inkasimit të parave nga kompanitë publike.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë