Loading…
10 meshkujt më të bukur në botë sipas një vlerësimi digjital (Foto)
  • 13/08/2017 | 17:05

...

Ndoshta disa edhe do i befasojë vendi i parë. Sipas hulumtimeve shkencore, duke i krahasuar ata në mënyrë digjitale, aktori George Clooney bindshëm është mashkulli më i bukur në botë.


Ky sistem i detektimit për fytyrën më të bukur funksionon duke i kapur 12 pika në fytyrë si hunda, sytë, vetullat, mjekra, balli dhe forma e fytyrës të cilët krahasohen me të ashtuquajturën “Përqindja e artë”. Clooney arrin shifrën 1. 618 dhe kjo konsiderohet kulmi i bukurisë, transmeton gazetametro.net

Më poshtë është lista e meshkujve me të bukur, e ndër të cilët ka edhe disa befasi./gazetametro.net

George Clooney

Bradley Cooper

Bred Pitt

Harry Styles

David Beckham

Will Smith

Idris Elba

Ryan Gosling

Zayn Malik

Jamie Foxx

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë