Loading…
10 shenjat që tregojnë se miku juaj ju sheh si diçka më shumë…shumë më tepër
  • 14/11/2017 | 10:12

...

Miqtë tanë zakonisht janë disa nga njerëzit më të afërt në botë. Por, mund të ndodh që papritur të biesh në dashuri me mikun tënd dhe të kesh frikë se nuk është e ndërsjellë, transmeton gazetametro.net.


Por ndonjëherë dhe miqtë bien në dashuri me ne gjithashtu.

Ndryshe ju ndajmë disa fakte që t’i kushtoni vëmendje nëse doni të dini se çfarë ndjen më të vërtët miku juaj për ju.

10.NDIHMË

Një mik gjithmonë do të ndihmojë, dhe nuk ka dyshim për këtë. Por nëse ata e lënë të dashurën, punën ose miqtë e tyre për t’ju ndihmuar, ndjenjat e tyre ndoshta janë duke shkuar përtej miqësisë.

9.DHURATA

Miqtë japin dhurata të vogla për asnjë arsye. Një person që është në dashuri dëshiron t’ju bëjë përshtypje dhe blen gjërat e shtrenjta që ju keni ëndërruar gjithmonë.

8.SHOPING

Nëse një djalë është gati për shopin me ju gjatë gjithë ditës, ai me siguri do t’ju bëjë përshtypje me përkushtimin e tij. Por, keni kujdes pasi miqtë gjithmonë thonë se janë të lodhur.

7.BISEDA PËR BURRA TË TJERË

Miqtë janë gjithmonë të gatshëm t’ju mbështesin gjatë momenteve të juaja më të këqija. Por ata do të qëndrojnë objektiv. Një njeri i dashur gjithmonë do të marrë anën tuaj.

6.VËMENDJE SHUMË E MADHE

Miqtë tanë kanë miqtë e tyre me të cilët duan të kalojnë kohë. Një person që ju do, gjithmonë do të preferoni të qëndroni me ju.

5.FALJA

Njerëzit e mirë kërkojnë falje nëse na lëndojnë. Një njeri i dashur do të bjerë në gjunjë duke kërkuar falje sepse kanë frikë ta humbin besimin tuaj.

4.SJELLJA E TYRE KUR JANË TË DEHUR

Alkooli bën gjithçka të duket më e lehtë. Kjo është arsyeja pse një njeri i dashur mund të zbulojë sekretin e tij.

3.TAKIMI ME GRA TË TJERA

Një njeri që ju do, gjithmonë do të refuzojë ofertat tuaja për ta prezantuar atë me ndonjë grua tjetër.

2.VËMENDJE PËR PARTNERIN TUAJ

Nëse një djalë i gjën të meta të dashurit tuaj, ai ndoshta do që ta shpëtojë prej tij dhe ta zëvendësojë atë.

1.MEMORIA

Çdo person mund të harrojë ndonjë nga tregimet tuaja. Por ai që të do, gjithmonë do të kujtojë gjithçka që thoni./Gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë