Loading…
10 uraganet më të fuqishëm të të gjitha kohërave (Video)
  • 11/09/2017 | 08:25

...

Të gjithë jeni dëshmitarë se çfarë po ndodh në SHBA me uraganin Irma.


Por edhe pse është me erëra shumë të forta, duket se Irma nuk është ndër uraganët më të fortë.

Më poshtë keni listën e uraganeve më të fuqishëm në histori. Këta uraganë kanë shkaktuar dëme jashtëzakonisht të mëdha dhe kanë marrë mijëra jetë njerëzish.

Uragani Floyd, 1999: 57 të vdekur

Uragani Agnes, 1972: 128 të vdekur

Uragani Ike, 2008: 195 të vdekur

Uragani Sandy, 2012: 233 të vdekur

Uragani Camille, 1969: 256 të vdekur

Uragani në Atlantik, 1944: 300-400 të vdekur

Uragani Audrey, 1957: 416 të vdekur

Uragani në Angli, 1938: 682 të vdekur

Uragani në Florida, 1919: 772 të vdekur

Uragani Katrina, 2005: 1,833 të vdekur

Uragani në San Felipe, 1928: 4,000 të vdekur

Uragani Galveston, 1900: 6,000- 12,000 të vdekur

Për më shumë shikoni videon e mëposhtme:

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë