Loading…
10 vende magjepsëse që duket sikur nuk janë të vërteta, por ekzistojnë (Foto)
  • 12/08/2017 | 23:16

...

Bota ka shumë vende me pamje mbresëlënëse. Në çdo kënd të planetit ka fenomene natyrore e vende, të cilat në shikim të parë mund të duken jo të vërteta dhe vazhdojnë të magjepsin me bukurinë e tyre, përcjellë Gazeta Metro.


1.Plitvice Lakes Park (Croatia).


2. The Vermilion Cliffs National Monument (SHBA).


3. Pellgu me ujë të ngrohtë deri në 70° C në Yellowstone (SHBA).


4.Liqeni i gjysmëhënës në mes të shkretëtirës (Kinë).


5. 11,500 hektarë të fushave në formë të tarracave në Yuangyang (Kinë)


6.Pamukkale në Turqi


7.Trekendëshi Afar (Afrika Lindore)


8. Liqeni i kripës Natron (Afrikë)


9. Parku gjeo-termik i quajtur Wai-O-Tapu Wonderland (Zelandë e Re)


10. ‘Porta e Ferrit’ është një fushë e gazit natyror që digjet vazhdimisht (Turkmenistan).

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë