Loading…
11 tunele magjepsëse mes pemëve
  • 15/06/2017 | 18:28

...

Ka aq shumë vende të bukura në planetin e Tokës sa që dhe fjalët “të mahnitshme” dhe “magjike” duken të vogla për t’i përshkruar ato.


Në vijim ju prezantojmë tunelet më të bukura në botë që janë krijuar mes pemëve – e që vizitorëve të përditshëm, e sidomos turistëve, ua rrembejnë mendjen dhe shpirtin.

Dhe, nëse jeni dashamirë të udhëtimeve dhe dëshironi të përjetoni një eksperiencë të paharruar, atëherë ju preferojmë të vizitoni së paku ndonjërin prej këtyre tuneleve.

1. Tuneli në Kopshtet Bodnant, Britani e Madhe

2.Tuneli mes panjëve në Oregon, SHBA

3. Tuneli mes lisave në Holandë

4. Rruga në Bon, Gjermani

5. Tuneli i Wisterias në Japoni

6.Tuneli i bershënit në Carmarthenshire, Britani e Madhe

7. Tuneli Sakura, Japoni

8. Shëtitorja e bambusë në Kioto, Japoni

9. Shëtitorja Jacarandas në Afrikën Jugore

10. Parku Francisco Alvarado në Kostarikë

11. Behari i qershisë në Busan, Korea Jugore

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë