Loading…
12 destinacione turistike që duhet shmangur më 2018
  • 01/02/2018 | 17:13

...

Mediumi amerikan CNN ka publikuar listën prej 12 destinacioneve turistike, të cilat duhet të shmangen gjatë këtij viti për shkak se vizitorët e huaj prishin ekosistemet e tyre të brishta.


Çuditërisht, kjo ka paraqitur një dilemë për udhëtarët e kujdesshëm që planifikojnë pushimet e tyre të ardhshme.

Nga Venecia dhe Barcelona, në Ishujt Galapagos dhe madje edhe në Taxh Mahal të Indisë, këto janë vendet që turistët e ndërgjegjshëm bëjnë mirë t’i rikonsiderojnë për vizitë në vitin 2018.

12 vendet turistike që duhet shmangur:

1. Ujdhesa Skye, Skoci

2. Barcelona, Spanjë

3. Dubrovnik, Kroaci

4. Venedik, Itali

5. Santorini, Greqi

6. Bhutan, Nepali

7. Taxh Mahali, Indi

8. Mali Everest, Nepal

9. Maqu-Piqu, Peru

10. Ishujt Galapagos, Ekuador

11. Cinque Terre, Itali

12. Antarktidë

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë