Loading…
15 mënyra për të qenë më të mirë në vitin e ri
 • 01/01/2018 | 21:59

...

Gazeta amerikane New York Times ka hartuar një listë interesante prej 15 gjërave që duhet të na bëjnë më të mirë në vitin e ri.


Lista u bazua në tekstet e tyre, të botuara në seksionin Style, të cilat merreshin me këshilla për një jetë të mirë.

Shihni nëse ka ndonjë këshillë të mirë për ju.

 1. Mbani mbathje të rehatshme
 2. Pini kafe
 3. Shikoni dikë që ju dashuroni ose e dëshironi në sy për katër minuta
 4. Mos u zhduk vetëm nga jeta e dikujt. Një ditë mund të gjesh veten në vendin ku po pret përgjigja
 5. Jini të mirë për fëmijët
 6. Vishuni në mënyrë që të ndiheni të fuqishëm
 7. Nëse divorcoheni ose thyeni një marrëdhënie të gjatë, bëhuni të mirë dhe vetëm të mirë.
 8. Hidhni cigaren
 9. Merrni një manar
 10. Vendosni qëllime dhe detyra të paarsyeshme. Dhe përmbushini ato!
 11. Lufto për martesën tuaj
 12. Kujdesuni për jetën seksuale
 13. Sigurohuni që të zotëroni pajisjet tuaja elektronike
 14. Harrojeni fjalinë: “Unë jam shumë i vjetër për këtë”
 15. Jini bujar ndaj atyre që ju kanë ndihmuar

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë