Loading…
18 gjëra që duhet t’i bësh kur je i ri
 • 05/01/2017 | 21:22

...

Rinia është një kohë e energjisë më të madhe dhe e veprimeve spontane. Kjo është një periudhë kur koha kalon kaq ngadalë, dhe duket se çdo gjë është ende përpara dhe jeta është e përjetshme.


Ne shpesh themi vetes: “Unë jam ende i ri. Unë ende kanë kohë për të udhëtuar, për të mësuar gjuhë të huaja, të gjej dikë të veçantë”. Por e vërteta është se koha kalon më shpejt se sa ne mendojmë, andaj duhet të veprojmë shpejt.

Gazetametro.net ka bërë një listë të gjërave që duhet t’i provoni pa e pritur “kohën e duhur”.

 • Shikoni lindjen e diellit në një vend të pazakontë
 • Nisu në një udhëtim të gjatë, mos i mengjo të gjitha gjërat, nganjëherë ato rrjedhin vet
 • Gjej kohë për motrën ose vëllanë e vogël
 • Mos ëndërro rreth sporteve në det, realizoji
 • Sfido veten në sporte ushtarake
 • Idetë e tua më të çmendura, hedhi në funksion
 • Gjej kohë për të mësuar
 • Gjithmonë provo për të arritur më shumë
 • Mos i ndjek rregullat gjithë
 • Shfrytëzo rastin gjithmonë për të mësuar nga profesionistët
 • Bëni gjëra qesharake me shoqërinë
 • Bëje realitet ëndrrën e fëmijërisë
 • Kërce në një qytet të panjohur në mes rrugës me shokun tëndë
 • Lufto për dashuri
 • Mos u turpëro për të bërë gjëra në të mirë të njerëzimit
 • Shko me shoqërinë në kampingje, në male
 • Mos u kënaq me natyrën veç në internet
 • Mos harro se bota është e jotja.
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë