Loading…
19 vjeçarja që ka zbukuruar Brazilin, do të hyjë në histori (Foto)
  • 18/06/2017 | 21:10

...

Luna Buschinelli dëshiron që të fitojë betëjën që ka nisur, sepse pretendon që gratifi i saj, që e ka bërë në muret e shkollës Rivadavia Correa të mbetet më i madhi që një femër e ka bërë ndonjëherë.


Edhe pse është vetëm 19 vjeçe, Luna Buschinelli është njëra ndër artistët më të njohur të grafitës në Rio de Janeiro.

Talenti i saj i zbukuron muret e shumë ndërtesave nëpër gjithë qytetin, ndërsa dashurinë për vizatimin e ka treguar në çdo vijë përgjatë grafitit.

Puna e saj e fundit ka qenë grafiti në muret e shkollës shtetërore Rivadavia Correa, duke dëshiruar që kjo të mbetet si grafita e parë shumë e madhe që ka punuar ndonjëherë një femër.

Në veprat e saja që ka punuar përgjatë vitëve të fundit, janë vërejtur figura njerëzore dhe marrëdhëniet e tyre me artin edhe problemet me të cilat ballafaqohen./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë