Loading…
24 ekipet e kualifikuar në Europa League
 • 07/12/2017 | 23:19

...

Kanë përfunduar takimet faza e grupeve edhe në Europa League.


Befasi më të madhe e ka bërë ekipi nga Kazakistani, Astana, që fitoi si mysafir 0-1 ndaj Slavia Pragës, duke i rrëmbyer pozitën e dytë në grup.

AEK-u i Athinës ia ka dalë të sigurojë kualifikimin, falë barazimit pa gola në Vjenë, ndaj Austrias. Ndërsa Rijeka e mposhti Milanin me rezultatin 2-0 por mbeti 1 pikë prapa grekëve

Skuadra e Etrit Berishës, Atalanta, e zuri vendin e parë në grup duke mposhtur kundërshtarin direkt Lyonin 1-0, që u kualifikua na pozita e dytë.

24 ekipet e kualifikuara:

 1. Villareal
 2. Astana
 3. Dinamo Kiev
 4. Partizan beograd
 5. Braga
 6. Ludogorets
 7. Milan
 8. AEK
 9. Atalanta
 10. Lyon
 11. Lokomotiva e Moskës
 12. Copenhagen
 13. Plzen
 14. Steaua Bukuresht
 15. Arsenal
 16. Crvena Zvezda
 17. Salzburg
 18. Marseille
 19. Ath. Bilbao
 20. Ostersunds
 21. Lazio
 22. Nice
 23. Zenit
 24. Real Sociedad

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë