Loading…
3 hapa për ta shpëtuar telefonin kur ju bie në ujë
  • 24/11/2017 | 15:35

...

Tani telefoni është bërë pjesë e pandashme e jetës tonë, për këtë arsye e mbajmë gjithmonë me vete madje dhe në tualet.


Por, mjafton një pakujdesi dhe telefoni mund të përfundojë në WC ose lavaman. Ja çfarë duhet të bëni në një rast të tillë: Mos humbni toruan, edhe pse të të bjerë telefoni në ujë dy ditë pasi e keni blerë nuk është ajo që do të donit.

1.Fikni telefonin menjëherë, hiqni kartën SIM dhe atë të memories, dhe mundohuni të çmontoni baterinë.

2.Fshini me peshqir pjesët e hapura të celularit.

3.Më pas mbushni një kuti ose enë me oriz. Fusni telefonin brenda në pozicion të pjerrët dhe lëreni për 48 orë, dy ditë. Niseshteja e orizit ka aftësi të përthithë lagështinë dhe të parandalojë dëmtimet e mëtejshme.

Për më shumë ndiqeni videon më poshtë:

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë