Loading…
3 lloje të meshkujve që femrat vdesin pas tyre
  • 08/01/2018 | 22:32

...

E keni pyetur ndonjëherë veten se çfarë duan vërtet femrat te i dashuri? Femrat e huaja dhe ato shqiptare gjithashtu tërhiqen më shumë nga djemtë me mjekër apo me mustaqe dhe për këtë ka disa arsye. 


Këto të fundit do t’iu tregojnë përse duhet t’i mbani:

  1. Ndikimi i meshkujve mjekroshë
    Dikur mashkulli me mjekër ka qenë simbol i mençurisë. Shkencëtarët konstatojnë se ky fakt është aktual edhe sot e kësaj dite. Në të vërtetë, një hulumtim ka treguar se si femrat kur kanë situata krize më shumë kanë besim te meshkujt me mjekër dhe me mustaqe. Shkencëtarët këtë fenomen e lidhim me mençurinë dhe pjekurinë që simbolizojnë qimet në fytyrë.
  2. Mjekra 3-ditore
    Hulumtimi ka treguar sesi femrat sot tërhiqen nga mjekra 3-ditore, si ajo e George Clooney, për të cilën e konsiderojnë se është seksi. Në një citat anonim thuhet: “Të puthësh një mashkull me mjekër është si të shkosh në piknik. Nuk është problem të “përkëdhel” qimet e dendura për të arritur tek qëllimi kryesor”.
  3. Femrat i duan meshkujt e pjekur
    Botimi i katër fotografive të të njëjtit mashkull në faza të ndryshme nga mjekra e rruar e deri te ajo e vërteta, mjekra e dendur, ka dhënë rezultate shumë interesante. Në të vërtetë, për më shumë se gjysmën e femrave fotografia më e pëlqyer ka qenë ajo me mjekër prej dhjetë ditësh.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë