Loading…
3 mënyra si t’i largoni njollat e ujit nga mobiljet e drurit (Foto)
  • 07/09/2017 | 19:54

...

Në disa familje, njollat ​​e ujit në mobilet prej druri janë të pashmangshme. Megjithatë, nuk keni nevojë të shqetësoheni, sepse ato mund të hiqen.


Do të jetë e lehtë të heqësh qafe disa njoll, ndërsa të tjerat do të kërkojnë një përpjekje serioze.

Vetëm mos harroni se shenjat e bardha, ndryshe nga ato të zeza, tregojnë se uji nuk ka depërtuar në dru, gjë kjo që tregon një lajm i mirë, transmeton gazetametro.net

Mënyrat e mëposhtme të pastrimit do t’ju ndihmojnë të shpëtoheni nga njollat. Ato janë zbuluar  nga vështirësia. Filloni me të parën, nëse nuk ka rezultat vazhdoni me tjerat.

 

  1. Ju keni nevojë për një ndihmë që ka të bëjë me vajin (vazelinë e naftës, shkëlqyesit e mobilieve ose majonezë). Përhapeni atë në një njollë dhe pastaj fshijeni.
  2. Vendoseni një pastë dhëmbësh në një leckë të lagur. Punon si një gërryes. Aplikoni atë në një shenjë të bardhë dhe pastaj fshijeni dhe rezultati do të jetë mbresëlënës, shkruan Gazeta Metro.
  3. Përzieni një masë të pastës së dhëmbëve me sodë buke. Përhapeni në sipërfaqen ku keni njolla me leckë, pastaj pastrojeni nga kjo përbërje homogjene. Rezultati do të ju lërë pa fjalë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë