Loading…
3 mjekë e shpallin të vdekur ndërsa i burgosur ishte gjallë, por ndodhi e papritura
  • 13/01/2018 | 11:44

...

Një i burgosur spanjoll nga Astura, Gonzalo Montoya Jimenez është konstatuar i vdekur nga tre mjekë të ndryshëm, megjithëse ai ishte gjallë.


Gonzalo u shpallë i vdekur dhe sipas rregullave nisi të përgatitej varrimi i tij nga familjarët, por gjatë kohës kur ai po qëndronte në morg dikush nga rojat e dëgjoi duke gërhitur dhe u kuptua se ishte gjallë, derisa të githë e dinin të vdekur, transmeton gazetametro.net

Ndërsa tani dyshimet janë se 29-vjeçari mund të ketë katalepsinë, një sëmundje e rrallë, lloj i rëndë i epilepsisë ku pacienti nuk hetohet fare se a është gjallë apo jo, ngase shenjat vitale ngadalësohen.

Gonzalo Montoya Jimenez është nën kujdesin intensiv dhe mjekët që e kanë shpallur të vdekur janë duke u ndjekur penalisht./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë