Loading…
4 librat që duhet lexuar patjetër, ju bëjnë të fuqishëm
  • 12/01/2017 | 10:11

...

 Librat janë shoku më i mirë i një lideri, atij që sheh përtej pengesave, të ardhmën. E dimë që ka libra ‘bestseller’, që rekomandohen për ti lexuar, por nuk do të thotë se librat e tjerë që nuk kanë reklamë, nuk kanë vlerë.


Këtë vit,  ju rekomandojmë t’i lexoni katër libra që nuk janë me siguri në listën tuaj por që do t’ju pëlqejnë pa masë.

Këto libra nuk i adresojnë shitjes, marketingut, rrjeteve , strategjisë, financave, kulturës,  apo ndonjë teme tjetër të biznesit…

Suksesi është një punë e brendshme. Kur në të, merrni të drejtën brenda vetës, unit tuaj ta zhvilloni karakterin tuaj me intensitet neutral.

Ju mund të merrni vetëm një copëz të urtësisë nga një prej këtyre librave, dhe do ta shikoni efektin. Ose, të katër librat nëse i lexoni do të mund të shikoni ndikim në jetën tuaj./gazetametro.net

Jepini vetes dhuratën e kohës për të reflektuar.

Librat që duhet patjetër t’i lexoni.

The Four Agreements” nga  Don Miguel Ruiz

The Untethered Soul” nga Michael Singer

Rising Strong” nga Brene Brown

The Five Levels of Attachment” nga Don Miguel Ruiz

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë