Loading…
4 përfitime të jashtëzakonshme të vezës për shëndetin
  • 16/12/2017 | 10:50

...

Vezët njihen si një nga ushqimet më të fitimprurëse për shëndetin e njeriut.


Konsumimi i tyre si përbërës i shumë ushqimeve, por edhe të vetme, ka një serë përfitimesh shëndetësore, duke filluar nga humbja e peshës.

Përveç kësaj, vezët luajnë rol të rëndësishëm edhe në rritjen e imunitetit.

Përmirësimin e lëkurës.

Forcon kockat.

Mban mëlçinë të shëndetshme.

Rrit kapacitetin mendor./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë