Loading…
5 mënyrat si të gjeni shpejt një të dashur
  • 23/02/2018 | 22:43

...

 

Nëse ende nuk keni një partner duhet të bëni disa gjëra të rëndësishme.


Duhet të keni një plan se si të takoni dikë. Sipas intv.al  këtu janë 4 vendet më të mira për t’u takuar me një person interesant.

1. Ecni me qenin tuaj

Shkoni në një park, ose vizitoni e zonës ku jetoni. Sigurohuni që të dukeni mirë para se të largoheni nga shtëpia. Aty mund të gjeni ndonjë tërheqës i cili ka nxjerrë qenin për shëtitje. Këtu është mundësia për të biseduar dhe për të folur si fillim për dashurinë që keni për kafshët tuaja.

2. Lexoni një libër në park

Mbajtja e një libri ia bën  më të lehtë dikujt  të afrohet dhe t’jiu  pyesë se çfarë po lexoni. Sipas ekspertëve kjo mënyrë hyrjeje në komunikim me dikë gjithmonë ka funksionuar.

3. Shkoni pothuajse në çdo festë që ju ftojnë

Në shumicën e rasteve, femrat janë të lodhura për të shkuar në çdo festë ku I ftojnë. Nuk duhet t’i refuzoni, pasi rastësitë janë të bukura dhe mund të gjeni atje dikë vërtetë interesant.

4. Në restorante, ose lokale

Nëse jeni tip social, nuk ka asgjë të keqe të hyni në bisedë me dikë i cili ndodhet pranë jush në restorant, ose lokal. Mund të filloni të flisni për pijen, ose ushqimin që keni porositur  të dy. Sipas intv.al  duhet të jeni të hapur drejt njohjeve të reja edhe në këto vende.

5. Në pishina ose plazh

Kur shkoni në pishina, ose plazh  duhet të dini edhe të shikoni vendin ku ndodheni. Ndoshta aty mund të gjenden dikush interesant. Nëse edhe ju e shikoni se po flirton me ju, vazhdojeni flirtin duke shkuar deri në bisedë. Asnjëherë nuk i dihet.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë