Loading…
5 shenjat që tregojnë se jeni me personin e gabuar
  • 02/08/2017 | 16:52

...

Të jesh në lidhje me dikë që ia vlen të ndihmojnë shenjat, që dalin gjatë kohës që qëndroni së bashku.

Ja si të dalloni se po rrini me të gabuarin.

1. Bëjnë vetëm punët e veta
Ky person i kushton rëndësi, vetëm gjërave të veta. Dr. Parker thotë se këta persona e largojnë veten e tyre nga përkushtimi që kanë ndaj lidhjes.

2. I shmangen emocioneve
Nëse partneri juaj mundohet të shmangë emocionetqë doni të shprehni, atëherë nuk ja vlen. Ju doni shumë të thoni diçka, por nuk ndiheni rehat, pasi nuk jua mundëson këtë gjë.

3. Kërkojnë vetëm gabimet tuaja
Ky person, është i fokusuar të shohë vetëm gabimet që bëni ju. Është kritik në shumicën e kohës dhe të bezdis me këtë sjellje.

4. Kanë frikë të tregojnë veten e tyre
Këta persona kanë probleme me karakterin e tyre dhe kanë frikë të shfaqin çfarë duan me të vërtet. Nuk është problemi që nuk ju pëlqen, por thjesht nuk është vetvetja me ju.

5. Nuk kënaqet lehtë
Dr. Parker shpjegon se këta persona duan dikë të mbushë boshllikun që kanë në jetën e tyre. Kjo gjë i pengon të jenë të kënaqur dhe të shijojnë lidhjen në mënyrën e duhur./gaztematro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë