Loading…
6 arsyet pse femra fal tradhtinë
  • 17/03/2018 | 13:32

...

Jo të gjithë femrat ndahen nga i dashuri apo burrë për shkak të tradhtisë, disa prej tyre kalon nëpër të dhe e vazhdojnë jetën e tyre sikur asgjë të mos kishte ndodhur, transmeton gazetametro.net


Nuk e durojnë humbjen

Shumë femra martesën e e konsiderojnë si fitore. Nganjëherë e kanë të rëndë të pranojnë se diçka nuk është në rregull me lidhjen e tyre për të cilën ato mundohen shumë. Në vend të kësaj ato vazhdojnë lidhjen e tyre dhe bëhet sikur asgjë nuk ka ndodhur edhe pse aty ka pasur një tradhti.

Mungesa e vetëbesimit

Femrat të cilat kanë mungesë vetëbesimi gjithmonë kërkojnë arsyetime për tradhtinë e burrit të tij. Nuk e respektojnë vetën dhe mendojnë që nuk janë mjaftueshëm të mirë dhe se nuk meritojnë më të mirë.

Ai i takon asaj

Edhe pse e ka lënduar, ajo nuk mund ta imagjinoj jetën pa të, dhe në asnjë mënyrë nuk mund ta pranoj ta ketë një grua tjetër atë. Disa femra janë në gjendje të lejojnë ta ndajnë burrin e tyre me një grua tjetër se sa të mbesin pa të, ndërsa kjo do të thotë mbrojtje të territorit.

Ai është babai i fëmijës së saj

Duket paksa absurde, por disa femra kjo është një arsye e mjaftueshme për ta falur tradhtinë. Si një nën ajo nuk ia lejoj vetës të mendoj vetëm për vetën. Duhet të mendoj për fëmijët e vet. Ndërsa ideja se do të shkatërrohet familja e saj është e paimagjinueshme.

Financiarisht është e varur nga partneri

Emocionet në një anë, mungesa e financave e detyron një femër të qëndroj me një mashkull i cili e ka tradhtuar.

Çmendurisht është e dashuruar në të

Njëra nga arsyet më të shpeshta kur një femër fal tradhtinë e partnerit është dashuri e tepër që ka për të. Edhe përkundër dhimbjes që ia ka shkaktuar , ajo është në gjendje të ia fal dhe ta vazhdoj jetën tutje./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë