Loading…
6 ëndrrat që s’duhet t’i injoroni: Japin mesazhe
  • 04/01/2018 | 18:12

...

Të gjithë shihni ëndrra dhe kur zgjoheni mundoheni të kuptoni domethënien e tyre. Ëndrra këto sikur flisni me të njohurit, etj.


Janë botuar shumeë libra që shpjegojnë në njëfarë mënyre ëndrrat, megjithatë të gjitha kanë ngjashmëri mes vete, transmeton gazetametro.net

Më poshtë ju sjellim disa ëndrra që nuk duhet t’i injoroni, pasi që mund të kenë një mesazh për ju:

Ujëvara
Kur shohim në ëndërr ujë, zakonisht kjo tregon për gjendjen emocionale. Uji simbolizon pastrimin dhe pastërtinë. Por ujëvarat janë një shenjë e madhe. Ato tregojnë fillime të mëdha të reja dhe fundin e disa gjërave të vjetra.

Lakuriq
Këto ëndrra lidhen me frikën tonë për t’u ekspozuar. Nëse ëndrra është për dikë tjetër të zhveshur, kjo nënkupton “të vërtetën e zhveshur” të një situate ose parathotë një çështje të paligjshme. Kjo gjithashtu mund të nënkuptojë humbjen e respektit. Lakuriqësia ka të bëjë me pranimin e difekteve dhe papërsosmërive

Vdekja
Edhe ëndrrat me vdekjen janë shumë të zakonshme. Një ëndërr me vdekje zakonisht simbolizon fundin e diçkaje. Vdekja është ndërprerja e pjesëve të egos. Ka vdekjen e ankthit dhe zemërimit. Vdekja e një situate. Nuk është vdekja e një ideje që lejon për lindjen e një tjetre. Ëndërrimi i vdekjes mund të jetë një aspekt psikologjik i ndryshimeve të jashtëzakonshme të emocioneve.

Dhëmbë
Ëndrrat me dhëmbë janë shumë të zakonshme. Jo të gjitha ëndrrat e dhëmbëve simbolizojnë plakjen. Tërheqja e dhëmbëve simbolizon diçka që duhet të dalë, ndërsa dhëmbët e kalbur simbolizojnë mbajtjen e frikës dhe ankthit. Ëndrrat me dhëmbë që ju bien janë më tipiket nga të gjitha llojet e ëndrrave të kësaj natyre. Zakonisht ato rrjedhin nga situatat e reja që shkaktojnë stres: një punë e re, frikë nga humbja, mungesa e fuqisë në një marrëdhënie ose gënjeshtra që mbahen të fshehura.

Duke fluturar
Ëndrrat me fluturime tregojnë shpesh nevojën për të arritur disa ambicie të mëdha. Ku po shkon? Si po shkon atje? A keni vështirësi për të arritur? Ëndrrat me fluturim kërkojnë që të plotësohen pasi zgjoheni nga gjumi.

Shtatzënë
Të shihni veten shtatzënë në ëndërr simbolizon një rritje dhe zhvillim të madh. Ajo mund të përshtatet me projektet dhe dëshirat e ardhshme./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë