Loading…
6 gjërat e pista që i prekni çdo ditë
  • 02/02/2018 | 10:18

...

Në përditshmërinë tonë ne jemi në kontakt të vazhdueshëm me njerëz, objekte, apo shumë gjëra të tjera të cilat janë të pashmangshme. Por disa prej tyre, përmbajnë kaq shumë bakterie sa mund të kthehen në rrezik për organizmin.


E dini se cilat objekte të përditshmërisë tuaj përmbajnë më shumë papastërti? Zbulojeni më poshtë:

Tastiera e kompjuterit
Sidomos ajo që përdorni në punë. Ju jeni gjatë gjithë kohës pranë saj, madje edhe kur konsumoni ushqim, por ajo është si një magnet për mikrobet dhe bakteret.

Telefoni
E mbani kudo me vete, dhe po e mbushni me baktere. Mundohuni ta pastroni sa më shpesh me pak alkool dhe lani duart sa më shpesh.

Paratë
Kalojnë dorë më dorë, dhe doni s’doni i prekni vazhdimisht. Lani gjithmonë duart pasi keni prekur paratë.

Jasktëku
E dini sa papastërti grumbullon objekti juaj i relaksit? Mundohuni ta lani sa më shpesh.

Çanta
Ju e mbani me vete dhe e lini kudo. Kushtojini më shumë vëmendje pastrimit të çantës suaj.

Doreza e derës
Çfarëdo doreze të jetë, përsëri ka shumë mikrobe, të paktën dorezën e derës suaj mundohuni ta pastroni.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë