Loading…
6 këshilla të arta si të udhëtoni më lirë në 2018-n
 • 01/01/2018 | 21:16

...

Të pëlqen të udhëtosh, por çmimi i biletës së avionit është shpesh shumë i lartë? Faqja e internetit jetcost.it, e cila bën krahasime në kohë reale të biletave jep 6 rregulla të arta:


 1. Blije biletën më herët
  Bliji fluturimet e tua më herët për të përfituar nga çmimet më të mira. Duke i blerë biletat e fluturimeve para një kohe të caktuar, je i sigurt se do të kursesh në fluturimin tënd.
 2. Zgjidh fluturimin e minutës së fundit
  Një tjetër mundësi është kjo e blerjes së biletave në minutën e fundit, në këtë mënyrë është më e lehtë të gjesh fluturime me ulje. Nëse mund të dish mirë destinacionin e udhëtimit dhe datën e nisjes dhe të ardhjes, të gjesh çmime të mira është shumë e lehtë.
 3. Zgjidh me kujdes datat e udhëtimit.
  Sezoni është një kriter kryesor. Faktorë të ndryshëm duhen marrë në konsideratë: kur do të fillosh, a janë ditë festash, fundjavë, si do të jetë klima kur do të arrish, orari i fillimit të udhëtimit etj.
 4. Krahaso çmimet.
  Gjej një çmim dhe krahasoje në pak sekonda me çmimin e biletave ajrore të njëqind agjencive udhëtimi dhe kompanive ajrore të tjera. Motorri i kërkimit propozon ofertat më të mira të disponueshme në treg, në të cilat ofertat nga kompanitë loë cost si easyJet, Ryanair, Vueling e Transavia.
 5. Përpunoje kërkesën para se ta blesh.
  Çmimet e treguara mund të ndryshojnë gjatë kohës. Duke kontrolluar çmimet e shumë udhëtimeve, duke ndryshuar ditët e nisjes dhe të arritjes mund të blesh biletën e uhhëtimit në mënyra më të favorshme, në ditë në të cilat pagesat mund të jenë më të ulëta. Ne ju këshillojmë gjithmonë të bëni një kërkesë të dytë. Në çdo mënyrë, është gjithmonë më e lehtë të blesh një biletë vajtje ardhje në vend të dy udhëtimeve të ndara.
 6. Të evitosh shpenzimet e padobishme.
  Para se të nënshkruash një sigurim udhëtimi që do të përmbajë një kosto shtesë të çmimit total të udhëtimit, sigurohu që sigurimi ose karta e kreditit nuk përfshijnë një kosto më vete

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë