Loading…
62 deputetë do të mbështesin rezolutën për dialog me Serbinë
  • 15/12/2018 | 17:00

...

Rezoluta për dialog me Serbinë do të mbështetet nga 62 deputetë të Kuvendit.


Bilall Sherifi ka konfirmuar për gazetën Metro që shumica e deputetëve të tjerë janë në Kuvend, dhe se pret që rezoluta të miratohet në Kuvend sot, në seancën që është shtyer për në ora 16:30. Këtë Rezolutë e sipas Sherifit e mbështesin 62 deputetë.

Këtë rezolutë do ta mbështesin PSD, PDK, NISMA, AAK, dhe pakicat joserbe.

Ndryshe, seanca e jashtëzakonshme për rezolutën për dialogun e shyer për në orën 16:30 ende pritet të fillojë. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë