Loading…
7 fakte psikologjike, shumë interesante
  • 08/08/2017 | 19:27

...

Shumë gjëra që ndodhin rreth nesh nuk i kuptojmë edhe pse jo rrallëherë na bie të ballafaqohemi me to.


Megjithatë ato ndodhin dhe ne i pranojmë pa qenë shumë të informuar rreth burimit të tyre. Më poshtë ju sjellim 7 fakte psikologjike të dukurive të ndryshme që na ndodhin, që mbase as ju nuk i keni ditur:

1.Njerëzit janë të prirur të krijojnë lidhje të forta emocionale me njerëz me të cilët janë duke kënduar.

2,Burimi më i rëndësishëm i lumturisë së një fëmije janë familja dhe miqtë e ngushtë.

3.Çdo njeri ka tre karaktere – ai që shfaq, ai që ka, dhe ai që mendon se ka

4.Shumë gjëra që ndodhin rreth nesh, mbase nuk i kuptojmë edhe pse jo rrallëherë na bie të ballafaqohemi me to.

 

5.Nëse kaloni vetëm 10 minuta duke shkruar shqetësimet tuaja para një provimi, shanset janë që të merrni rezultat më të lartë.

6.Mungesa e gjumit shkakton irritueshmëri si dhe prirje për të patur depresion.

7. Të folurit me zë të qetë teksa debaton me dikë, të ndihmon që të dominosh kundërshtarin./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë