Loading…
7 gjërat nga të cilat kemi hequr dorë shkaku i teknologjisë
  • 08/02/2018 | 16:29

...

Viteve të fundit teknologjia është e pandashme për secilin. Telefonat e mençur, tabletë të ndryshëm, e shumë mjete tjera të fjalës së fundit të teknologjisë kanë bërë që të heqim nga përdorimi shumë paisje tjera që më parë ishim të varur nga to.


Sot falë telefonave të mençur dhe kamerave të tyre të sofistikuara ne mund të bëjmë fotografi dhe nuk shqetësohemi se a kemi ‘poza’. Nuk kemi pse më të shkruajmë letra me laps, pasiqë falë aplikacioneve të shumta që kemi ne telefonat tona ne shkëmbejmë mesazhe brenda sekondash, shkruan Gazeta Metro

Më poshtë ju sjellim 7 gjërat nga të cilat kemi hequr dorë shkaku i teknologjisë së fundit:

Letra të shkruara me dorë.

Emocioni për t’i parë fotografitë e zhvilluara.

Blerja e CV-ve dhe marrja e një koleksioni të CD-ve.

Përdorimi i telefonave publikë.

Mbajtja e një luajtësi CD.

Shkuarja në agjentë të udhëtimit për të kërkuar një organizim feste.

Shkrime me shkrim dore dhe punë në shkollë./gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë