Loading…
7 lulet romantike dhe kuptimi i tyre
  • 08/03/2018 | 17:06

...

Festa  e 8 marsit është dita ndërkombëtare e grua dhe një mundësi e mirë për me i befasuar më të afërmit që përfaqësojnë gjininë femërore.


Një buçet me lule është më e preferuara e gjinisë femërore, ndërsa më poshtë do të  mund të lexoni kuptimin e tyre, transmeton gazetametro.net

Lule vjollce

Kjo simbolizon besnikërinë, lidhshmërinë, intuitën dhe dashurinë. Nëse kërkoni një lule romantike, atëherë lule vjollca është një dhuratë e përkryer.

Jorgovani i bardhë

Kjo është një lule e mrekullueshme me një aromë të mbresëlënëse,  e cila simbolizon thjeshtësinë, dashurinë dhe sensualitetin, gjë që e bënë këtë lule shumë romantike.

Lule jasemini

Lule jaseminë simbolizon elegancën, falënderimin dhe butësinë.

Lule gardenia

Kjo lule është adekuatja për të ia dhuruar dikujt që e doni në fshehtësi,për të cilën keni dashuri të vërtetë.

Trëndafili

Trëndafili pa marrë parasysh çfarë ngjyre ka simbolizon thjeshtësinë. 11 trëndafila të kuq janë simbol i dashurisë së vërtetë, ndërsa 13 trëndafila paraqesin dashurinë e fshehtë.

Orhidea

Kjo lule ekzotike simbolizon dashurinë, luksin, bukurinë dhe forcën. Orhidea rozë nënkuptojnë simpatinë e pastër.

Lule lale

Lalja e verdhë simbolizon mendimet pozitive, e bardha simbolizon kërkim faljen, ndërsa vjollca simbolizon madhështinë dhe falënderimin./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë