Loading…
7 vende që duhet t’i vizitoni patjetër në Tiranë (Foto)
  • 12/08/2017 | 13:08

...

Monumente natyrorë vlerësohet se përbëjnë një atraksion të madh për zhvillimin e turizmit të qëndrueshëm.


Pjesë e strategjisë së zhvillimit të turizmit do të jenë edhe monumentet e natyrës.

Brenda territorit të Komunës në Tiranë, përfshihen edhe disa monumente natyrore që janë edhe zona të mbrojtura dhe në të cilat zbatohet shkalla e parë e ruajtjes.

Më poshtë ju sjellim monumentet e natyrës në Tiranë:

1.Shpella e Zezë
2.Tarraca detare e Dajtit

3.Gryka e Murdharit
4.Shkalla e Tujanit
5.Karsti i Malit me Gropa
6.Bokërimat e Mustafa Kocajt.Bio-monumente


7.Rrapi i Priskës./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë