Loading…
8 këshilla për prindërit e rinj
  • 12/10/2017 | 23:13

...

Të bëhesh prind sigurisht që është një ndryshim shumë i madh për ju. Jeta juaj ndryshon totalisht.


Më poshtë ju sjellim 16 këshilla për ata që janë në pritje të fëmijës së parë, duke iu treguar se çka do të ndodhë me jetën tuaj pasi të vijë bebi:

1.Vendosni alarm për çdo dy orë. Alarmi duhet të jetë mjaft i zhurmshëm, aq sa të dëgjojnë krejt fqinjët tuaj, dhe duhet të jetë përsëritës.

2.Lëreni alarmin që zhurmojë për 1 orë dhe vraponi nëpër shtëpi në mënyrë histerike. Gjatë natës, sigurohuni që të bini në gjumë 10 minuta para se të aktivizohet alarmi.

3.Zgjohuni në orën 4 të mëngjesit.

4.Vishuni, e pastaj derdheni qumështin nëpër bluzë.

 

5.Shkoni në shtrat në orën 8, por qëndroni zgjuar deri në orën 1 të mesnatës.

6.Hani ushqim me një dorë.

7.Bëni 20 filxhana kafe. Por, s’e pini asnjë prej tyre.

8.Kur dikush ju pyet ‘si po kalon’, ti fillon e flet për ngjyrën e nevojës dhe për pampersat. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë