Loading…
8 vjeçari muskuloz ja si duket tani (foto/video)
  • 11/01/2017 | 19:04

...

Richard Sandrak i lindur në prill të vitit 1992. Babai i tij, Pavel Sandrak ishte kampion i arteve marciale si dhe nëna e tij ishte mësuese e aerobikut. Ky djalosh i vogël nga Ukraina kishte lindur me aftësi të mëdha për fitnes!


Në vitin 1994, familja Sandrak kishin shkuar të jetonin në Pensilvani të Amerikës. Në moshën 2 vjeçare, Richard filloi ushtrimet e tij të para në fitnes përkrah babasë së tij, i cili e mësoi djalin e tij të ngrinte pesha!

Pas disa viteve, familja Sandrak shkoi të jetonte në shtetin e Kalifornisë ku edhe takuan trajnerin e fitnesit, Frank Giardina, të cilin e punësuan për ta ushtruar djalin e tyre Richard.

Pasi që Richard ishte shumë i fokusuar në trajnimet fizike, ai nuk pati një fëmijëri normale. Babai i tij i kishte ndaluar ushqimet me sheqer dhe me yndyrë.

Në moshën 8 vjeçare, Richard u bë i famshëm për muskujt e tij ku edhe fitoi nofkën “Herkulesi i vogël”. /gazetametro.net

 

 

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë