Loading…
9 nga 10 njerëz s’mund ta gjejnë insektin e fshehur këtu: A jeni ju një nga ata (Foto)
  • 05/09/2017 | 17:13

...

Shikoni këtë fotografi. Çfarë po shihni? Lule të verdha dhe të bardha me gjethe të gjelbra? A jeni të sigurt për këtë? A nuk e shihni një insekt të vogël aty?


Epo, shikoni me më shumë vëmendje.

Për shumë njerëz në këtë fotografi nuk ka asnjë insekt

Po ju ndihmojmë pak për ta gjetur insektin.

Ai nuk ka ngjyrë kafe, kuqe apo të zezë. Pra, me të vërtetë është fshehur mirë në këtë fotografi.

Ai në fakt është i gjelbër, përcjell Gazeta Metro.

Ky është një test interesant, sepse tregon se disa gjëra të njohura, mund t’i shohim me një sy tjetër.

Për këtë është shumë e vështirë që në fillim ta gjeni insektin. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë