Loading…
A e keni ditur pse në reklamat e çamçakëzëve gjithmonë merren dy dhe jo një
  • 01/12/2017 | 10:47

...

Zakonisht në reklamat e çamçakëzave “Orbit” mirren dy dhe jo një, dhe kjo sipas kompanive të çamçakëzëve ka një qëllim.


Kjo është një mënyrë shumë e mirë marketingur që kanë zgjedhur kompanitë për të shitur produktin e tyre. Kështu, ata krijojnë përshtypjen tek klientët e tyre se dy çamçakëz njëherësh përtypen më mirë, megjithëse kjo nuk është e vërtetë, shkruan Gazeta Metro

Kështua, ata në mënyrë të fshehtë,  duan që të shiten sa më shumë, fundja ky është qëllimi i ekzistencës së çdo kompanie. Gjetje kjo shumë e zgjuar kjo e cila është përqafuar mjaft mirë nga shumë prej nesh.

Megjithatë kompanitë e çamçakëzëve nuk kanë shumë nevojë për publicitet, të tillë duhet të mbajmë gjithmonë me vete./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë