Loading…
“A ka mundësi! A ka mundësi…!”: Rama i nervozuar hedh telefonin (Video)
  • 02/10/2017 | 08:40

...

Java që po lëmë pas u shoqërua me debate të forta politike për shkak të vendimit të Kuvendit për reduktimin e numrit të punonjësve për organet e vettingut.


Po ky tension vijoi edhe gjatë seancës plenare të së enjtes, një seancë maratonë, që zgjati më shumë se 17 orë, e ku në fund me 73 vota të mazhorancës, u votuan këto shkurtime.

Ndonëse propozimet e saj nuk u morën parasysh nga mazhoranca, opozita ishte e para që iu bashkua seancës plenare.

Këtë e ka shprehur vete kryedemokrati Basha në oborrin e Parlamentit, teksa po futej në seancë.

Ky moment i fiksuar nga kamerat, është një nga sekuencat e rubrikës humoristike të kësaj jave, pjesë e emisionit “Kjo javë” në “News24”.

Jashtë objektivit të kamerave nuk mund të mbeteshin as deputetet e Kuvendit, të cilat janë shfaqur mjaft elegante, e me aksesorë nga më të ndryshmit, plot ngjyra dhe stil.

Syrit të kamerave nuk i ka shpëtuar as një moment nervozizmi i kryeministrit Rama, i cili pasi ka komunikuar në celular, e ka hedhur atë mbi tavolinë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë