Loading…
A po zvogëlohet Shqipëria, ku janë 40 mijë banesa të rrezikuara nga erozioni
  • 09/06/2018 | 22:17

...

Të dhënat zyrtare theksojnë se nga 427 km vijë bregdetare thuajse 154 janë prekur nga erozioni apo janë nën rrezikun e tij. Çfarë thuhet në raportin e ekspertëve dhe përse ata kanë vënë alarmin? Cilat janë zonat më problematike dhe çfarë rrezikojnë?

Sa të rrezikuara janë qendrat buzë Adriatikut nga përparimi i detit? Cili është parashikimi i ekspertëve, i dorëzuar në organizatat ndërkombëtare? Ku shtrihen mëse 40 mijë banesa të rrezikuara, ndërtuar rreth 0,5 metra mbi nivelin e detit?

Ndiqni të plotë videon e “Gjurmë shqiptare” të gazetarit Marin Mema.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë