Loading…
Agim Aliu: Do të ndërtoj Qendrën për qëndrim tërë ditor për të moshuarit
  • 12/10/2017 | 18:50

...

Kandidati për Kryetar të Komunës së Ferizajt, Agim Aliu, në programin e tij qeverisës, të shpalosur në takimet me përfaqësues të kategorive të ndryshme sociale, ka theksuar se gjatë mandatit të tij, do të shtohet kujdesi institucional ndaj të moshuarve.


“Unë, në mandatin tim qeverisës, synoj të ndërtoj një Qendër për qëndrim tërëditor për të moshuarit, e cila do të shërbej për socializimin dhe kujdesin e tyre. Këtë projekt, synojmë ta realizojmë në bashkëpunim me profesionistët dhe institucionet përkatëse. Është koha e fundit, që shteti dhe shoqëria, të shtojnë kujdesin ndaj atyre që trasuan rrugën tonë të së ardhmes, andaj në qeverisjen time, dora e kujdesit institucional do të shtrihet dhe ndihmoj të moshuarit, veçanërisht ata pa përkujdesje” – shtoi kandidati Aliu.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë