Loading…
Alarmon Yahoo: 3 miliardë llogari janë hakuar
  • 04/10/2017 | 14:03

...

Pothuajse tre miliardë llogari të Yahoo janë hakuar në vitin 2013, që do të thotë se kanë rrjedhë informacionet personale për çdo përdorues të shërbimeve Yahoo.


Yahoo kishte njoftuar në vitin 2013, se rreth një miliard llogari janë hakuar në atë kohë, por tash pas katër vjetësh ka rrjedhë shifra e saktë e llogarive të hakuara, transmeton gazetametro.net.

Duket se janë në pyetje tre miliardë llogari – më saktë çdo personi që kishte një llogari atë kohë tash i kanë rrjedh pothuajse të gjitha informacionet, madje edhe kodet, numrat e telefonit dhe ditëlindjet.

Kompania Verizon thotë se ka rishikuar informacionin e Yahoo që është lëshuar në publik pas marrjes së njoftimeve.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë