Loading…
Alkooli shkakton këto 4 lloje të kancerit
  • 14/11/2017 | 17:19

...

Alkooli aspak nuk i bën mirë organizmit, megjithatë është ndër pijet më të konsumuara.


Mirëpo, sipas një hulumtimi të bërë së fundi nga Shoqata Amerikane e Onkologjisë (ASCO), reluzltoi se sa më shumë alkool që pini, aq më shumë ka gjasë që të zhvilloni të paktën shtatë lloje të kancerit, trameton gazetametro.net

Këto katër lloje të kancerit që shkakton alkooli janë gojës, mëlçisë, kolorektal dhe të gjirit dhe është përgjegjës për më shumë se pesë për qind të vdekjeve të kancerit në mbarë botën.

Kështu kanë paralajmëruar onkologët në një deklaratë të lëshuar sipas hulumtimeve të bëra me personat që janë të varur nga alkooli. Ata rekomandojnë të heqin dorë nga alkooli në mënyrë që t’i shmangen kësaj sëmundjeje./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë