Loading…
Amerikanët janë të obsesionuar me vetura gjigante, këto janë modelet më të mira në treg
  • 18/10/2017 | 16:51

...

Kur vjen puna për të blerë një automobil, amerikanët janë shumë të apasionuar pas kamionëve të mëdhenj që kanë shpenzime të larta e që kushtojnë shtrenjtë. Kështu, Business Insider ka përpiluar një listë të katër llojeve nga kamionët që preferojnë amerikanët, transmeton Gazeta Metro.


Sipas një analize, shumica e amerikanëve që blejnë një veturë të këtij lloji harxhojnë deri në 50 mijë dollarë, mirëpo varësisht nga lloji, çmimi mund të shkojë deri në 80 mijë dollarë.

Ford Super Duty Limited

Për 80 mijë dollarë, vetura gjigante Ford vjen me shumë veçori teknologjike, duke përfshirë asistim në vozitje, lidhje me ËIFI dhe 4G.

RAM Laramie Longhorn Southfork

Kompania RAM zbuloi këtë muaj planet për nxjerrjen në shitje të makinës Laramie Longhorn Southfork, që kushton 501 mijë dollarë dhe është i pajisur me të gjitha teknologjitë më të fundit të makinës.

GMC Sierra Denali

Marka e njohur GMC ka nxjerrë në treg modelin Sierra Denali që kushton së paku 55 mijë dollarë. Vetura ka enterier shumë argëtues përmes teknologjisë së fundit për internet dhe vozitje. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë