Loading…
Ancelotti kandidati numër 1 për trajner të Arsenalit
  • 10/01/2018 | 23:47

...

Carlo Ancelotti raportohet se do të jetë pasuesi i Arsene Wenger në krye të Arsenalit, nëse francezi vendosë të largohet në fund të sezonit.


Wegner ka kontratë deri në vitin 2019, por ka 22 vjet që e drejton këtë skuadër dhe është nën presion të madh për tu larguar, sidomos nëse nuk arrin të kualifikohet në Ligën e Kampionëve.

Evening Standard shkruan se Ancelotti konsiderohet kandidati më i përshtatshëm, nëse Wenger largohet para kohë.

Ancelotti është njëri ndër trajnerët me CV’në më të pasur  pasi ka drejtuar ekipe si Juventus, Milan, Chelsea, Paris Saint-Germain, Real Madrid dhe Bayern Mynih. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë