Loading…
‘Anëtarë të LDK’së u vranë pse besonin në Rugovën’
  • 21/01/2018 | 20:03

...

Njëri prej zyrtarëve të LDK-së i ka organizuar akademi të veçantë përkujtimore Ibrahim Rugovës. Lutfi Haziri ka thënë se para dhe pas luftës janë varë njerëz pse kanë besuar në vizionin e ish-kryetarit të LDK-së.


“U vranë gjatë dhe pas luftës për shkak se besonin në ëndërrën dhe vizionin e Ibrahim Rugovës”, ka thënë Haziri, në ceremoninë e organizuar në Gjilan.

Ndërkohë, një ceremoni tjetër është mbajtur në Prishtinë. Aty, ka folur vetëm Agim Veliu, njeri prej pretendentëve për Kryetar të LDK-së.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë