Loading…
Anketa e CNN: Melania me e popullarizuar se sa Donald Trump, mbi 50 përqind kundër tij
  • 21/01/2018 | 20:07

...

Zonja e Parë e SHBA’ve është ende më e popullarizuar se sa vetë bashkëshorti i saj, presidenti Donald Trump.


Nga anekta e televizionit CNN ka dalë se 47 për qind e të anketuarve kanë mendim pozitiv për Mealnia, ndërsa Donald Trump përkrahet nga vetëm 40 për qind.

Përkrahjen më të madhe ajo e kishte shënuar në muajin mars me 52 për qind të të anketuarve, ndërsa një vit më herët vetëm 36 për qind të të pyeturve kishin mendim pozitiv për të.

37 për qind e të anketuarve janë kundër zonjës Trump, ndërsa presidentin nuk e përkrahin 55 përqind, shkruan CNN.

Melania Trump është një emigrante, grup i njerëzve që përbënte 23 përqind të të anketuarve, ndërsa 50 për qind ishin të lindur në SHBA. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë