Loading…
Apple kompania më e pëlqyer për 11 vite
  • 19/01/2018 | 23:06

...

Gjiganti amerikan i teknologjisë dhe prodhuesi i smartfonëve të famshëm “iPhone”, “Apple” është kompania më e pëlqyer në botë për herë të 11-të sipas klasifikimit vjetor të revistës prestigjiozë “Fortune”.


Ky klasifikim bëhet duke u bazuar në votimin e 3900 personave mes drejtuesish, analistësh dhe ekspertësh.

Secili prej tyre vendos 10 kompani që admiron më shumë duke pasur parasysh kritere të ndryshme në lidhje me vlerën e investimit, cilësinë e produktit, menaxhimin, përgjegjësinë sociale dhe aftësinë për të tërhequr talente.

“Apple” ka marrë numrin më të lartë të votave, e ndjekur nga “Amazon” dhe “Alphabet”.

Në adresën më poshtë mund të gjeni listën me 50 kompanitë më të pëlqyera:

http://fortune.com/worlds-most-admired-companies/list

 

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë