Loading…
Arrihet marrëveshja: Kaq do të kushtojë Brexit’i
  • 29/11/2017 | 11:19

...

Britania e Madhe dhe Bashkimi Evropian kanë arritur marrëveshje mbi lartësinë e “llogarisë së divorcit”, lajmëron “Daily Telegraph” duke u thirrur në burimet anonime.

Gazeta pretendon, duke u thirrur në burimet nga të dy anët, se është arritur marrëveshja kornizë mbi kërkesën e BE për barazimin financiar prej 60 miliardë euro, para takimit të kryeministres Theresa May dhe presidentit të Komisionit Evropian Jean Claude Juncker të hanë e ardhshme.

Telegraph pretendon se ka kuptuar se llogaria përfundimtare, e cila qëllimisht është lënë e hapur për interpretim, do të jetë në mes të 45 dhe 55 miliardë euro, pretendon Reuters./gazetametro.net.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë