Loading…
Artisti polak tregon realitetin me punime satirike (Foto)
  • 08/01/2017 | 18:06

...

Artisti Paweł Kuczynski është një artist polak i cili me anë të punimeve të tij ka pasqyruar jetën e ditëve tona në mënyrë satirike.


Këto punime të Kuczynski-ut, si dashuria e rrjeteve sociale, protesat, lufta e padrejtë, e shumë të tjera nxjerrin në pah realitetin e kohës sonë, trasmeton gazetametro.net.

3994105-600_pawel-kuczynski_1743645_786267201401861_120219444_n-650-a542d8629a-1483742097Persona të hendikepuar nga teknologjia

3994255-pawel-kuczynski-satirical-illustration-23-650-a542d8629a-1483742097Periskopi

3994655-paul15-650-a542d8629a-1483742097Shtypi ditor

3994005-water_economy_431659-650-a542d8629a-1483742097Konservimi i ujit

3994155-7131035900x900pawel-kuczynski14-650-a542d8629a-1483742097Diktatori

3994055-600_pawel-kuczynski_10373853_846910118670902_817227686350025558_n-650-a542d8629a-1483742097Dashuria

3994205-satirical-art-pawel-kuczynski-29-650-a542d8629a-1483742097Raketat

3994605-pawel-kuczynski-650-a542d8629a-1483742097Plumbat

3994355-socially-critical-illustration-by-pawel-kuczynski-5462353-650-a542d8629a-1483742097Paratë

3994405-saticni-sliki-20-650-a542d8629a-1483742097Lojërat e rrezikshme

3994755-pawel-kuczynski-26-650-a542d8629a-1483742097Protestat

3993955-600_pawel751-650-a542d8629a-1483742097Shakllët e karrierës

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë