Loading…
Askush se njeh dhe nuk e tregon emrin: Njeriu misterioz që u bë miliarderi i parë nga Bitcoin
  • 14/12/2017 | 17:02

...

Njeriu misterioz, i njohur si Satoshi Nakamoto, besohet që është gjetësi i bitkonave, ndërsa mund të bëhet personi më i pasur në botë.


Thuhet se ai është ngjitur në listën e Forbs, pran më të pasurve, si që janë Bill Gates dhe Jeff Bezos.

BTC këtë vit ka pasur rritje prej 1.800%. Javën e kaluar është kufiri duke kaluar human mbi 19 mijë dollarë, transmeton gazetametro.net

Vitin e kaluar, është besuar që 4 persona kanë qëndruar pas atij pseudonimi. I ‘dyshuari’ i fundit ka qenë Ilon Mask, emër ky pas të cilit nuk dihet a ka qenë femër apo mashkull./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë