Loading…
Asnjëherë mos hiqni dorë nga këto 6 gjëra
  • 23/11/2017 | 23:48

...

Gjatë jetës, njerëzit mendojnë të heqin dorë nga disa gjëra që i kanë bërë dikur, për hir të diçkaje.


Në shumicën e rasteve, sipas intv.al kjo sakrificë mund të ndodhë për shkak të dashurisë, ku secilit i duhet  të lërë mënjanë disa gjëra. Ja çfarë nuk duhet të hiqni dorë në jetën tuaj:

Argëtimin
Pasi krijon një lidhje, apo familje në shumicën e rasteve njerëzit harrojnë të argëtohen. Prioritet për ta nuk është më argëtimi, por harrojnë se pa atë jeta bëhet e mërzitshme.

 Udhëtimet
Nëse në një periudhë të caktuar të jetës ju keni udhëtuar shpesh, tashmë nuk e bëni më. Kjo varet edhe nga kushtet e ndryshme në të cilat ndodheni, por një arsye tjetër është se ju nuk i mendoni më udhëtimet si pjesë të rëndësishme të jetës suaj. Edhe nëse gjëra të tjera për t’u fokusuar, mos harroni të bëni ndonjë udhëtim, sepse do ju bëjë mirë të harroni problemet.

Karakterin juaj
Nëse ju hiqni dorë nga karakteri juaj, për shkak të një situate të caktuar, ju në fakt po humbisni veten tuaj. Kompromise mund të bëni, por jo të mohoni karakterin tuaj.

Familja juaj
Familja është gjëja më shenjtë për të gjithë. Në momente të caktuara,sipas intv.al  ju harroni të kujdeseni dhe t’i kushtoni rëndësi familjes suaj, prandaj bëni mirë të reflektoni më shumë.

Lirinë tuaj
Një nga gjërat më të padrejta që njerëzit i bëjnë vetes së tyre, është heqja e lirisë. Duke gënjyer veten se kanë bërë zgjedhjen e duhur, në fakt po i hiqni vetes gjënë më të rëndësishme.


Ndjenjat
Njeriu lufton me veten e tij, për të mos ju nënshtruar ndjenjave. Duhet të besoni në ndjenjat që keni për gjëra të ndryshme dhe mos i ndrydhni , sepse do i bëni dëm vetes suaj.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë