Loading…
ATK e përkushtuar në luftimin e ekonomisë joformale
  • 13/10/2017 | 11:02

...

Mbështetja e mëtutjeshme e institucioneve të Kosovës në luftën kundër krimit të organizuar, korrupsionit dhe ekstremizmit të dhunshëm, ka qenë tema e trajnimit dy ditorë në të cilin pjesëmarrës ishin edhe përfaqësues nga ATK.


Administrata Tatimore e Kosovës vazhdimisht bën përpjekje në luftimin e ekonomisë joformale, duke u bazuar në praktikat më të mira të vendeve të zhvilluara.

Sipas një komunikate të ATK-së, ky trajnim është në vazhdën e aktiviteteve të parapara më planin strategjik dhe planet tjera operative të Administratës Tatimore.

Ky projekt është mbështetur nga Bashkimi Evropian, i cili ka për qëllim vlerësimin e ekonomisë joformale në Kosovë. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë