Loading…
Audi prezantoi kabrion më të shpejtë deri më tash
  • 14/06/2017 | 19:50

...

Një vit pas lansimit të Audi R8 V10 Spyder të rregullt, arrin versioni ekstrem Plus.


Njëjtë sikurse te variantet coupe – modeli R8 V10 Plus përdorë motor me fuqi prej 610 kuaj fuqi që është 70 kuaj fuqi më tepër se sa Audi R8 V10 Spyder i zakonshëm.

Varianti Plus nga 0-100 km në orë i arrin pas 3,3 sekondash, ose 0,3 sekonda më shpejt se sa Spyder i rregullt.

Shpejtësia maksimale e automobilit është më e madhe për 10 km në orë, ose 328 km në orë.

Inxhinierët e Audi kanë arritur “të kursejnë” 25 kg në krahasim me R8 V10 Spyder e zakonshëm, andaj modeli ir i peshon 1.587 kg.

Çmimi i kësaj veture në Gjermani fillon nga 207.500 euro dhe dërgesat e para priten nga fundi i qershorit./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë