Loading…
Australi: Sulm me thikë në Melburn
  • 09/11/2018 | 19:19

...

Të premten në qytetin australian të Melburnit një person goditi me thikë disa personatë tjerë duke vrarë njërin prej tyre.


Policia beson se sulmi në Melburn, qyteti i dytë më i madh i Australisë është i lidhurme terrorizmin. Komanda kundër terrorizmit po udhëheq hetimet mbi ngjarjen.

Autoritetet thanë se i dyshuari, tashmë i vdekur, ishte me origjinë nga Somalia dhe njëpersonazh i njohur për policië.

Policia hapi zjarr ndaj të dyshuarit ndërsa ai u kishte drejtuar thikën dy efektivëve tësaj në sheshin kryesor të qytetit. Autori i sulmit vdiq në spital.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: info@gazetametro.net
marketing@gazetametro.net
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë